BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Rodzaje aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe powstają w oparciu o technologię najwyższej klasy, porównywalną do tej, używanej w najnowocześniejszych komputerach.

W naszej ofercie znajdują się aparaty słuchowe o różnym stopniu zaawansowania oraz dostępne w postaci modeli zausznych oraz wewnątrzusznych.

Style BTE

Aparaty zauszne (BTE):Klasyczny aparat zauszny (BTE) składa się z części głównej, noszonej za uchem, części dousznej oraz łączącego je dźwiękowodu. Wielkość aparatu zależy głównie od jego mocy. Wyróżnia się dźwiękowody standardowe oraz cienkie.

 

Style ITE

Aparaty CIC (całkowicie wewnątrzkanałowe) to najmniejsze dostępne aparaty słuchowe, które umieszcza się głęboko w kanale słuchowym Klienta. Jakkolwiek są one najbardziej dyskretne, ze względu na stosunkowo małą moc nie stosuje się ich w przypadku głębokich niedosłuchów. Nie są także wskazane dla Pacjentów z wąskim kanałem słuchowym. W tych przypadkach rekomenduje się zastosowanie nieco większych (i łatwiejszych w obsłudze) modeli ITC (wewnątrzkanałowych) oraz ITE (wewnątrzusznych).

 

Style RITE Aparaty zauszne RITE (ze słuchawką w uchu):
Aparat RITE (zauszny ze słuchawką w kanale słuchowym) łączy w sobie zalety aparatu BTE i CIC, czego efektem jest najwyższej jakości dźwięk i doskonałe wzornictwo. Nowoczesne aparaty RITE  są właściwie niewidoczne ponieważ słuchawka aparatu jest umieszczona wewnątrz kanału słuchowego.